Jak dbać o gąbki do makijażu?

    

Czy możecie wyobrazić sobie, że szykujecie się do wyjścia i wykonujecie makijaż, ale bez użycia gąbeczki do makijażu? Prawdopodobnie wiele z was nie jest w stanie nawet o tym pomyśleć. I słusznie. Blendujące gąbki zrewolucjonizowały świat makijażu, ułatwiając codzienny make-up. Za ich pomocą łatwo i szybko nakładany i rozcieramy podkłady, a także bronzery, róże i rozświetlacze.


    

Akcesoria warte szczególnej uwagi, które cieszą się niesłabnąca popularnością, to gąbki w kształcę łezki lub kropli – Blending Sponge. Dopasowują się one do zróżnicowanych powierzchni twarzy i ułatwiają aplikację kosmetyków w trudno dostępnych miejscach. Struktura gąbek pozwala na równomierne pokrycie bez smug i niedociągnięć.
Przygotowanie gąbki Blending Sponge do wykonania makijażu.Blending Sponge, jak i inne gąbki, aktywowane są wodą lub hydrolatem (wodą kwiatową) i właśnie po zwilżeniu stają się najbardziej wydajne. Przed użyciem gąbeczkę należy zwilżyć odrobiną wody (jej nadmiar należy odcisnąć), dzięki temu uzyska się naturalny efekt makijażu, bez efektu maski. Namoczenie gąbeczki zablokuje również wchłanianie podkładu, dzięki czemu kosmetyk będzie perfekcyjnie rozprowadzony.

    

Aby móc w pełni korzystać z gąbek do makijażu należy odpowiednio o nie dbać.


Pielęgnacja gąbek Blending Sponge.Gąbeczkę do makijażu należy myć po każdym jej użyciu. Wybór odpowiedniego preparatu ma istotne znaczenie dla zachowania jej wyjątkowych właściwości. Do mycia najlepiej wybrać specjalistyczny płyn dedykowany do mycia gąbek do makijażu lub żel z olejkiem (nie powoduje on wysuszenia materiału). Gąbeczkę należy myć delikatnie, by nie zniszczyć jej struktury. Gąbkę należy starannie wypłukać z kosmetyku myjącego i porządnie odcisnąć, by pozbyć się jak największej ilości wody – wówczas gąbeczka będzie szybciej schła. Następnie należy pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. W tej czynności pomocnym jest koszyczek na gąbki do makijażu. Pozwala on wygodnie, estetycznie i higienicznie przechowywać gąbeczek do makijażu, a jego konstrukcja ułatwia wentylację podczas schnięcia, dzięki czemu zapobiega rozwojowi bakterii. Gąbka znajdująca się w koszyczku nie wędruje po blacie i nie ucieka przed nami po całej łazience.