Jak dbać o włosy?

Pielęgnacja włosów

Pielęgnację włosów zacząć należy „od podstaw”. Nasze włosy powinny być dla nas tak samo ważne, jak nasza skóra. Nie każdy został obdarzony przez naturę zdrową i bujną czupryną. Dla wszystkich, którzy potrzebują nieco poprawić kondycję swoich włosów przedstawiamy kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać, i które z pewnością wpłyną pozytywnie na wygląd włosów.

1. Odpowiednio dobierz szampon. Jeżeli masz przesuszone lub przetłuszczające się włosów – dostosuj do tego kosmetyk, którym je myjesz. Ta sama zasada tyczy się pozostałych produktów, których używasz (odżywka, olejek, maseczka, serum). Zadbaj również o skórę głowy; jeżeli masz problem z łupieżem – używaj specjalistycznych szamponów, które pomogą zwalczyć ci ten problem.

2. Pamiętaj o stosowaniu odżywki lub maski na włosy minimum raz w tygodniu. Dzięki temu odżywisz zmęczone i osłabione włosy. Nabiorą siły i blasku. Aby dobrze nałożyć tego typu kosmetyki na powierzchni włosów użyj szczotki lub grzebienia. Pomogą ci rozprowadzić balsam czy olejek w sposób równomierny, nie pomijając żadnego kosmyka.

3. Używaj odpowiednich akcesoriów. Wybór szczotki jest równie ważny, co wybór szamponu czy maseczki. W zależności od tego, jakie masz włosy wybierz akcesorium, które nie będzie wyrywało włosów, nie będzie podrażniać skóry głowy, a które pomoże ci w codziennej pielęgnacji i stylizacji włosów.

Zalety dobrych szczotek:

  • bezbolesne rozczesywanie włosów – bez wyrywania ich
  • delikatne rozczesywanie włosów – bez łamania ich wygodne rozprowadzanie odżywek
  • pozytywny wpływ na kondycję włosów – włosy są gładkie i lśniące
  • włosy nie elektryzują się
  • zdrowotny masaż głowy
  • bezproblemowość utrzymania szczotki w czystości - łatwa do mycia i suszenia