Sztuczne paznokcie – szybka i prosta aplikacja

Sztuczne paznokcie, co to takiego?

Sztuczne paznokcie dedykowane do samodzielnego przyklejania mogą wydawać się wyzwaniem, gwarantujemy jednak, że nie ma nic prostszego niż aplikacja tego rodzaju paznokci. Prawda jest taka, że sztuczne paznokcie są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybko gotowej stylizacji oraz dla tych, którzy nie lubią malować paznokci lub nie potrafią wykonać skomplikowanych zdobień.

Sztuczne paznokcie wykonane są z materiału, który charakteryzuje się zarówno twardością, jak i elastycznością. Elastyczność umożliwia wygodną i bezproblemową aplikację, natomiast twardość wpływa na bezpieczne oraz długotrwałe użytkowanie (paznokcie nie połamią się i nie ukruszą). Paznokcie można spiłować, dostosowując je pod względem długości oraz szerokości do swojej naturalnej płytki paznokciowej.


Nakładanie sztucznych paznokci krok po kroku

Jedną z zalet sztucznych paznokci jest to, że ich aplikacja jest zdecydowanie mniej pracochłonna niż klasycznie wykonany manicure. Nakładanie sztucznych paznokci zamyka się w 3 prostych krokach.

Przygotowanie:
1. Najpierw należy sprawdzić czy szerokość sztucznych paznokci odpowiada szerokości naturalnej płytki paznokciowej. Jeżeli tipsy są zbyt szerokie można je spiłować do wymaganego rozmiaru.
2. Następnie należy odsunąć skórki (najlepiej drewnianym patyczkiem, by uniknąć skaleczeń) oraz zmatowić naturalną płytkę paznokci.

Aplikacja:
3. Klej należy nałożyć na wewnętrzną stronę sztucznych paznokci, następnie delikatnie nasunąć tipsy na naturalną płytkę paznokcia i lekko docisnąć na około 10 sekund.

Zdejmowanie:
Sztuczne paznokcie usuwać należy po wcześniejszym wymoczeniu dłoni w letniej wodzie (około 10 – 15 minut) lub w acetonie. Wystarczy delikatnie podważyć tipsy po bokach, a następnie lekko unieść i oderwać.