Zestaw pędzli do makijażu Sorbet Brush. Tęczowa doskonałość roku!Makijaż to nie tylko kosmetyki


Mówi się, że makijażystka jest tak dobra, jak jej narzędzia pracy. A narzędziami pracy każdej makijażystki i wizażystki są, oczywiście – pędzle. W tych słowach jest wiele prawdy!

Profesjonalnej jakości pędzle nie są mitem ani bajkowym jednorożcem – stworzeniem, o którym krążą pogłoski, ale nikt go nigdy na oczy nie widział, choć wszyscy zawzięcie go poszukują.Profesjonalne pędzle istnieją naprawdę, a posługiwanie się nimi pozwala na stworzenie doskonałego makijażu.

Seria SORBET BRUSH to pędzle zaprojektowane z myślą zarówno o rzemiośle jak i designie. Co to oznacza w praktyce? Akcesoria do makijażu mogą wyróżniać się nie tylko doskonałym materiałem wykonania, ale i wyglądem. Takie właśnie są pędzle Sorbet Brush. Drewniana, lakierowana na perłową biel rączka, rose goldowa, błyszcząca skuwka oraz trójkolorowe, pastelowe włosie tworzą, niewątpliwie, kolejny designerski cud w świecie makijażu.


Zestaw pędzli do makijażu Sorbet Brush


Pędzel do pudru

Duży pędzel do aplikacji pudu dedykowany jest do kosmetyków sypkich oraz prasowanych. Dzięki swojej szerokiej miotełce i satynowo miękkim włosiu pędzel matuje twarz, szyję, ramiona i dekolt subtelnym i trwałym kryciem.


Pędzel do konturowania

Pędzel do aplikacji różu, broznera oraz rozświetlacza pozwala na precyzyjne, punktowe nałożenie kosmetyku oraz dopasowanie się do naturalnych wgłębień oraz uwypukleń twarzy. Włosie tego pędzla jest wyjątkowo miękkie, dzięki czemu nie ma obawy przed nałożeniem za dużej ilości kosmetyku – włosie „pobiera” ekonomiczną ilość kosmetyku i delikatnie nanosi go na powierzchnię twarzy.


Pędzel do blendowania

Szeroki pędzel do konturowania twarzy przy pomocy kolorowych kosmetyków oraz do aplikacji pudru o charakterystycznym kształcie „płomyczka”. Pozwala na subtelne wykończenie makijażu bez tzw. „pudrowego efektu”. Model ten jest wyjątkowo uniwersalny. Ułożenie włosia pozwala na użycie go do nakładania różu i bronzera, rozświetlania twarzy, a także pudrowania twarzy. Pędzel ten, ze względu na swoją wielozadaniowość, jest doskonałym do zabrania w podróż.


Pędzel do konturowania

Kiedy mówi się o pędzlach do twarzy nie można zapomnieć o pędzlu do profesjonalnego konturowania twarzy. Pędzel ten jest charakterystyczny w swojej budowie: lekko ścięta miotełka pozwala na wyprofilowanie zagłębień twarzy za pomocą różu, bronzera oraz rozświetlacza. Dzięki krótkiemu i gęsto zbitemu włosiu pędzle pobiera odpowiednią ilość kosmetyków, nie wchłaniając ich i nie tworząc „roztartej” plamy na twarzy.


Pędzle do cieni do powiek

Seria Sorbet Brush posiada w swoim zestawieniu 2 pędzle do aplikowania i blendowania cieni. Pędzle te pozwalają na nałożenie i roztarcie kosmetyków sypkich oraz prasowanych. Miotełki różnią się od siebie szerokością i rozłożystością włosia.


Pędzel do korektora

Pędzel języczek do punktowego nakładania płynnego lub kremowego korektora jest zbawienny dla wszystkich, którzy potrzebują ukryć drobne niedoskonałości skóry. Kształt włosia pozwala również na użycie go jako pędzelek do ust.


Pędzle do brwi

Makijaż brwi często odbywa się przy pomocy wyłącznie kredki. Nietrudno wówczas o nieprecyzyjną kreskę, za mocną, za słabą, krzywą lub zmieniającą kształt brwi. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chce się uzyskać profesjonalny efekt, jest użycie pędzla o cienkim i ściętym włosiu, który umożliwi fachowe konturowanie brwi. Nakładane za jego pomocą kremowe kosmetyki pozwolą na stworzenie idealnej linii brwi oraz na dokładne jej wypełnienie.

Jak dbać o pędzle?

Posiadanie fantastycznych pędzli do makijażu to jeszcze nie wszystko. Tak jak pielęgnuje się twarz, włosy i ciało, tak jak dba się o biżuterię czy ubrania – również i o akcesoriach do makijażu należy pamiętać w kategorii higieny. Pędzle do makijażu należy myć w delikatnym płynie (najlepiej nawilżającym). Podczas pielęgnacji tych akcesoriów bardzo przydatnym jest specjalny czyścik, który pozawala na szybkie i efektywne oczyszczenie włosia. Nieczyszczone pędzle do makijażu mogą być powodem infekcji skóry twarzy, dlatego też warto mieć na uwadze zachowanie ich w jak najwyższej czystości.